Libanon a Sýrie jednaly o sporné hranici

Otázky nezvěstných Libanonců a společné hranice byly hlavními body jednání libanonského premiéra Nadžíba Mikátího v Sýrii. Mikátí jednal se svým syrským partnerem Nádžím Utrím a se syrským prezidentem Bašírem Asadem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

odsun syrských vojáků | Foto: AFP

Sýrie a Libanon zřídily společnou vládní komisi pro záležitosti vzájemných hranic. Libanonský premiér nakonec uznal, že oblast na hranicích Dajr Al-Ašáir leží na syrské straně hranic. V otázce libanonských vězňů v Sýrii syrští představitelé zastávají názor, že ti, kteří jsou v syrských věznicích, jsou teroristé, protože bojovali spolu s Izraelem proti syrským vojákům.

Podle nevládních organizací je nezvěstných stále ještě 440 Libanonců. Sýrie tvrdí, že počet zadržovaných je daleko menší. Před dvěma lety Syřané propustili 116 libanonských vězňů.

Libanonský premiér byl přijat se všemi poctami jako premiér kterékoliv jiné země. Jde o vůbec první návštěvu jednoho že tří nejvyšších libanonských představitelů poté, co před osmi dny Sýrie po 29 letech ukončila svou vojenskou přítomnost v sousedním Libanonu.

Jaromír Janev, Marie Matúšů Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme