Zákaz vycházení i omezení letů. Libanon kvůli tlaku na nemocnice zpřísní epidemická opatření

Libanon kvůli přetížení nemocnic zpřísňuje protikoronavirová opatření. Od čtvrtka tam začne platit nepřetržitý zákaz vycházení a ještě více se omezí letecká doprava. Informovala o tom agentura Reuters.

Bejrút Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prázdné ulice Bejrútu v době zákazu vycházení | Foto: Mohamed Azakir | Zdroj: Reuters

Celodenní zákaz vycházení začne platit ve čtvrtek v 5.00 místního času a skončí ve stejnou hodinu 25. ledna. Libanon zavedl třítýdenní uzávěru minulý týden s nočním zákazem vycházení mezi 18.00 a 5.00.

Rakousko obnovilo kontroly na státních hranicích. Menší přechody zůstanou dočasně uzavřené

Číst článek

Podle prezidenta Michela Aúna je další zpřísnění opatření na místě, jelikož nemocnicím docházejí lůžka pro pacienty ve vážném stavu.

Nově budou muset do sedmidenní karantény v hotelu cestující, kteří přiletí z Káhiry, Addis Abeby, Bagdádu, Istanbulu či Adany. Ostatní čeká až třídenní karanténa.

Libanon, který má přes 6,8 milionu obyvatel, v neděli zaznamenal 3743 nových případů nákazy koronavirem. Od loňského února se tam koronavirus prokázal u více než 219 000 lidí a přes 1600 zemřelo. V pátek země informovala o 5440 nově nakažených, což je dosavadní maximum.

Libanon se potýká s devastující finanční krizí, rostoucí mírou chudoby a nezaměstnanosti a inflací. Část obyvatel s dalším zpřísňováním opatření nesouhlasí.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme