V Libanonu se dál demonstruje, lidé vytvořili živý řetěz

V Libanonu v neděli pokračovaly protivládní demonstrace. Tisíce lidí vytvořily živý řetěz, aby vyjádřily nespokojenost s vládní politikou, píše agentura AP. „Jsme tady, abychom světu ukázali svou jednotu,“ uvedla jedna účastnice protestu.

Bejrút Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Symbolem protestů se stala podobizna zeleného cedru libanonského. | Foto: TM/DEG | Zdroj: Reuters

Libanon, jehož populace čítá šest milionů lidí včetně milionu syrských uprchlíků, se potýká s bezprecedentní vlnou protestů proti politickým elitám. Lidé jim dávají za vinu stávající hluboké ekonomické potíže.

„Požadujeme svá práva, aby naše země byla lepší a krásnější pro naše děti a pro nás,“ uvedla žena, která se do živého řetězu zapojila se svými dvěma dětmi.

Protesty začaly před deseti dny, k jejich vzniku přispěla plánovaná úsporná opatření. Libanonský veřejný sektor patří k nejzadluženějším na světě, veřejný dluh dosahuje 150 procent hrubého domácího produktu, upozorňuje agentura Reuters.

Kvůli protestům byly uzavřeny banky, školy i mnoho obchodů. Podle analytiků stojí za uzavřením bank kromě bezpečnostních obav rovněž obavy z výběrů úspor. Banky zůstanou zavřené rovněž v pondělí.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme