Libanonský soud obvinil z výbuchu v Bejrútu z roku 2020 tři generály. Rozsah obvinění je zatím neznámý

Libanonský soud obvinil tři generály z podílu na tragickém výbuchu v bejrútském přístavu. V srpnu před dvěma lety zabila exploze nebezpečného materiálu 220 lidí a zničila velkou část města. Vyšetřující soudce Tárik Bítár se stal terčem útoků politických stran, protože chtěl vyslýchat jejich vysoké činitele. Doteď zamrzlé vyšetřování tak znovu ožilo.

Od stálého zpravodaje Bejrút Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bejrútský přístav dva a půl roku po výbuchu v srpnu 2020

Bejrútský přístav dva a půl roku po výbuchu v srpnu 2020 | Zdroj: Reuters

Několik stovek Libanonců demonstrovalo před budovou parlamentu pro neschopnost zvolit novou hlavu státu. Od odstoupení bývalého prezidenta Mišela Aúna uplynuly tři měsíce a poslanci stále hledají jeho nástupce.

Přežila výbuch, ale nakonec musí k zemi. Libanonská vláda nařídila demolici obilných sil v Bejrútu

Číst článek

Mezi demonstranty byli i pozůstalí po obětech bejrútského výbuchu. Panuje mezi nimi zoufalost z toho, že skuteční viníci výbuchu uniknou soudu a trestu. Teď jim svitla naděje.

Soudce Tárik Bítár obvinil policejní generály Tonyho Salíbu a Abbáse Ibráhíma a vojenského velitele Žána Kahvadžího. Rozsah obvinění zatím nesdělil.

Štěpán Macháček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme