Libanon přivítal generála Michela Aúna

Do Libanonu se vrátil po patnácti letech exilu bývalý velitel libanonské armády, generál Michel Aún. Aún byl zásadním odpůrcem syrské vojenské přítomnosti v zemi, která skončila po děvětadvaceti letech na konci minulého měsíce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Michel Aún | Zdroj: ČTK

V libanonské metropoli Bejrútu přivítali Michela Aúna statisíce lidí. Generál Aún ve svém krátkém projevu na nejslavnějším bejrútském Náměstí mučedníků mimo jiné řekl: "Nechceme staré vzory osobních a partikulárních zájmů a bojů za zájmy jednotlivých náboženských komunit."

Michel Aún, který strávil léta exilu ve Francii, se netají svým záměrem kandidovat na libanonského prezidenta. Libanonská televize dnes citovala představitele opozice, kteří potvrdili, že po volbách na konci tohoto měsíce přijde na řadu úsilí o sesazení prezidenta Emila Lahouda, kterému v rozporu s ústavou parlament před časem prodloužil jeho mandát o tři roky.

Návrat generála Aúna se konal za mimořádných bezpečnostních opatření. Na náměstí mluvil za neprůstřelným sklem a i celý let soukromým letadlem probíhal za velmi přísných opatření.

Jaromír Janev, Markéta Pešková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme