Libanon zažil další atentát proti křesťanům

Dva lidé zahynuli a tři další byli zraněni při výbuchu v libanonském městě Kaslik, které leží asi dvacet kilometrů severně od Bejrútu. Nálož explodovala půl hodiny po půlnoci v obchodním středisku Alta Vista, jehož střecha se zřítila.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

atentát v Libanonu | Zdroj: ČTK

Podle libanonské televize LBCI se obětí atentátu stal Pákistánec a Ind, zatímco dva zranění pocházejí ze Srí Lanky a jeden je Libanonec. Obchod byl v době exploze už zavřený, a proto v něm nebyli klienti, ale jen technický personál.

Vážně poškozena byla i jedna budova v sousedství, v okolních domech se tlakovou vlnou vysypala okna. Záchranáři prohledávají trosky a pátrají po dalších případných obětech. Celá oblast je kvůli bezpečnosti uzavřená.

Zatím není jasné, jaká byla přesná příčina exploze. Podle policie mohlo být v obchodním domě uloženo až 20 kilogramů výbušniny.

Už druhý výbuch během necelého týdne v křesťanské čtvrti vyvolává obavy z návratu náboženských srážek, které provázely občanskou válku v letech 1975-90. V noci z pátku na sobotu bylo při explozi výbušniny nastražené v automobilu v křesťanské čtvrti na okraji Bejrútu zraněno deset lidí.

Libanon prochází nyní politickou krizí, kterou způsobila vražda bývalého premiéra Rafíka Harírího. Bývalý premiér byl zavražděn 14. února při bombovém útoku, který se přičítá prosyrským silám nebo přímo Syřanům okupujícím část Libanonu.

Sýrie zahájila přemísťování svých vojáků na východ země a slíbila, že Libanon i opustí. Napětí v zemi udržují i prosyrské a protisyrské demonstrace.

Martin Hromádka, Petra Steinerová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme