Libanonská vláda chce odzbrojit palestinské organizace v zemi

Libanonský bezpečnostní kabinet pod vedením předsedy vlády Fuáda Siniory jednal o vzniklé mimořádné situaci v údolí Bikáá. Libanonská armáda tam obklíčila sídlo Lidové fronty pro osvobození Palestiny, všeobecné velení a také hnutí Fatah - frakce palestinského povstání.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Libanonští vojáci | Foto: AFP

Libanonská vláda se rozhodla postupně odzbrojit palestinské organizace v zemi. Jako první přišly na řadu organizace, jejichž zbraně se nacházejí mimo palestinské uprchlické tábory. V posledních dnech palestinský prezident Mahmúd Abbás vyzval Palestince v Libanonu ke striktnímu dodržování zákonů země.

Podle některých libanonských médií do Libanonu proudí stále dodávky zbraní ze Sýrie. Libanonská vláda se zatím rozhodla ponechat nevyřešenou otázku zbraní v palestinských uprchlických táborech, kde žije kolem čtvrt milionu lidí. Podle Palestinců jsou jejich zbraně kvůli zkušenostem z minulosti určeny na sebeobranu.

Jaromír Janev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme