Libanonského premiéra čeká historická návštěva Sýrie

Nový libanonský premiér Nadžíb Mikátí dnes přijíždí na historickou návštěvu Sýrie. Jde vůbec o první návštěvu jednoho že tří nejvyšších libanonských představitelů poté, co před osmi dny Sýrie po 29 letech ukončila svou vojenskou přítomnost v sousedním Libanonu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

odsun syrských vojáků

odsun syrských vojáků | Foto: AFP

Nadžíb Mikátí přiletí na damašské mezinárodní letiště a budou mu prokázány všechny pocty, jako premiérům z dalších zemí světa. Jeho cesta by měla především potvrdit úplnou svrchovanost a samostatnost Libanonu. Arabská média informují o tom, že libanonský premiér nepovažuje stažení syrských vojsk za stažené, protože podle Mikátího je na hranicích místo nazývané Darj AL-Ašáir, kde je několik desítek vojáků a vojenských vozidel stále ještě na libanonském území.

Mikátí ale zároveň uvedl, že tuto i další záležitosti považuje za lehce vyřešitelné v průběhu své jednodenní cesty do Damašku, kde se setká se svým protějškem Nádžím Utrím a syrským prezidentem Bašárem Asadem.

Jaromír Janev, Vilém Janouš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme