Libanonský premiér prý odmítl nabídku spojenectví s Íránem

Libanon se nechce stát členem protizápadního spojenectví po boku Íránu. Libanonský premiér Sa'ad Harírí prý řekl íránskému prezidentovi Ahmadínežádovi, že Libanon je založený na vzájemném soužití. Informoval o tom libanonský deník an-Nahár. Ahmadínežád byl v týdnu na kontroverzní dvoudenní návštěvě Libanonu. Premiér Harírí byl jedním z politiků, se kterými se íránský prezident sešel.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Město Bint Jbeil v jižním Libanonu dokončuje výzdobu k Ahmadínežádově návštěvě | Foto: ČTK/AP

Regionální aliance zmíněná Ahmadínežádem dnes sestává hlavně z Íránu a Sýrie. Tyto země také podporují palestinské a libanonské skupiny, které bojují proti Izraeli a odmítají současnou podobu mírového procesu, které podle nich nahrává zájmům židovského státu a Západu.

Libanonský premiér Harírí ale odmítl nabídku, aby se součástí spojenectví stala i jeho země. Íránského prezidenta prý upozornil na křehké složení libanonské společnosti, které vylučuje přiklonit se na jednu stranu. Jak napsal an-Nahár, Harírí prý také Ahmadínežádovi řekl, že čelit Izraeli vyžaduje velký ekonomický potenciál.

Břetislav Tureček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme