Liberec a Králíky nemusejí vracet eurodotace, ÚOHS nedostatky nenašel

Severní a východní Čechy budou znovu čerpat evropské dotace. Ministerstvo financí je pozastavilo kvůli údajným chybám v projektech. Antimonopolní úřad ale žádné nedostatky nenašel. Liberecký, Královéhradecký a Pardubický kraj se tak nejspíš znovu dostanou k evropským penězům.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vojenské muzeum Králíky | Foto: Filip Novotný

Králíky ani Liberec nebudou muset vracet část evropských dotací. Ačkoli ministerstvo financí po auditu projektů modernizace tramvajové trati v Liberci a Vojenského muzea v Králíkách našlo chyby, antimonopolní úřad žádné nedostatky nezjistil.

„Úřad pro hospodářskou soutěž v obou sporných případech dospěl k tomu, že nemá důvod zahajovat správní řízení. Potvrdil tedy náš názor, že výběrová řízení byla v pořádku,“ vyjádřil se hejtman Pardubického kraje Radko Martínek z ČSSD.

Tím se snížila takzvaná chybovost pod dvouprocentní hranici a financování projektů z Regionálního operačního programu Severovýchod může být obnoveno.

Ivana Moravcová, Drahomíra Bačkorová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme