Liberečtí záchranáři dorazili do Bámu

Do zemětřesením postiženého íránského města Bám už dorazil český konvoj tří terénních vozidel s devíti záchranáři z Liberce a nutnou pomocí. Cesta jim trvala 10 dní; zdržely je vysoké závěje a námraza na silnicích v tureckých a íránských horách. Za sebou mají skoro šest tisíc kilometrů. Pozemní trasu zvolili proto, že v místě neštěstí jsou potřeba i jejich terénní auta.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

následky íránského zemětřesení | Foto: EPA

Záchranáři do Bámu přivezli centrálu na výrobu elektřiny, zdravotnický materiál, dezinfekční prostředky a přípravky na úpravu vody. Podle koordinátory expedice Evy Čejkové začnou pomoc rozdělovat ve spolupráci s dalšími humanitárními organizacemi. "Humanitární pomoc by měli rozvést konkrétním osobám, Člověk v tísni tam zahájil projekt na zajištění sociálního vybavení pro část Bámu, protože tam vůbec nefunguje žádné hygienické zázemí."

Zdravotnický materiál poputuje do ukrajinské polní nemocnice, která v Bámu již delší dobu pracuje. Liberečtí záchranáři jsou také vybaveni k dezinfekci znečištěných studen místních obyvatel. Ve městě by měli působit sedm až deset dní.

Marika Táborská, Milan Brunclík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme