Francie, Německo a Itálie hrozí sankcemi pokud nebude respektováno libyjské zbrojní embargo

Francie, Německo a Itálie v sobotu pohrozily sankcemi zemím, které budou pokračovat v porušování zbrojního embarga uvaleného Radou bezpečnosti OSN na Libyi. Informovala o tom agentura Reuters.

Paříž Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Libye je po svržení diktátora Muammara Kaddáfího v roce 2011 v rukou znepřátelených sil, které bojují o oblasti vlivu (ilustrační foto). | Foto: Ayman Sahely | Zdroj: Reuters

„Vyzýváme zahraniční aktéry, aby ukončili stupňující se vměšování a aby plně respektovali zbrojní embargo uvalené Rady bezpečnosti OSN,“ uvedli francouzský prezident Emmanuel Macron, německá kancléřka Angela Merkelová a italský premiér Giuseppe Conte ve společném prohlášení.

Východní Libye reaguje na pomoc Turecka Tripolisu. Požádala Egypt o vojenskou spolupráci

Číst článek

„Jsme připraveni zvážit možné použití sankcí, pokud bude porušování embarga na moři, na zemi nebo ve vzduchu pokračovat, a čekáme na příslušné návrhy vysokého představitele EU pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku,“ dodává se v komuniké.

Libye je po svržení diktátora Muammara Kaddáfího v roce 2011 v rukou znepřátelených sil, které bojují o oblasti vlivu. V Tripolisu vládne kabinet uznávaný OSN, na východě pak vláda, za níž stojí armáda Chalífy Haftara. Oba tábory se opírají o různé zahraniční síly - vládu v Tripolisu kromě OSN podporuje Turecko, na Haftarově straně stojí Egypt, Spojené arabské emiráty či Rusko.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme