Nálet na továrnu v libyjském Tripolisu nepřežilo nejméně 10 zaměstnanců. Většina z nich jsou cizinci

Nejméně 10 lidí zemřelo při náletu na továrnu v libyjské metropoli Tripolisu. Zraněných je 35. Informuje o tom agentura AP s odkazem na libyjské ministerstvo zdravotnictví. Letadla zasáhla továrnu na sušenky na jihu hlavního města.

Tripolis Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejméně 10 lidí zemřelo při náletu na továrnu v libyjské metropoli Tripolisu (ilustrační foto) | Zdroj: Reuters

V továrně pracuje mnoho cizinců. Mezi zasaženými jsou tak převážně zaměstnanci z Egypta, Nigeru a Bangladéše. Jen dva mrtví jsou Libyjci.

‚Umožnit humanitárním pracovníkům splnit poslání.‘ V Libyi má před muslimským svátkem být příměří

Číst článek

Jestli útok skutečně cílil na továrnu, nebo šlo o nehodu, zatím není jasné. O moc v Libyi usilují dvě vlády. Důsledkem toho jsou opakované tvrdé boje.

Právě v okolí hlavního města bojují jednotky samozvané Libyjské národní armády polního maršála Chalífy Haftara a tripoliská vláda Faíze Sarrádže, kterou podporuje OSN.

Haftar stojí za vládou ve východní Libyi. Ofenzivu v Tripolisu zahájil už letos v dubnu. Od té doby tam při bojích zemřelo už 200 civilistů. Víc než 100 tisíc lidí muselo opustit své domovy.

Kateřina Schmiedová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme