Libyjci zachránili ve Středozemním moři 91 lidí, německá loď dalších 53 dopravila k Lampeduse

Libyjská pobřežní stráž v neděli na facebooku oznámila zachránění dalších 91 lidí z různých afrických zemí, kteří se pokoušeli dostat přes Středozemní moře do Evropy. Nafukovací člun plný lidí byl objeven severovýchodně od libyjského města Gasr Garabulli (Castelverde) nedaleko Tripolisu, napsala agentura APA.

Tripolis/Řím Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Snímek ze záchranné operace ve Středozemním moři (archivní snímek) | Foto: Nick Jaussi/Sea-Watch | Zdroj: Reuters

Při této záchranné operaci byly do bezpečí dopraveny i dvě děti a tři ženy, uvedla pobřežní stráž ve své zprávě.

Evropská unie odsouhlasila nová pravidla pro vracení migrantů. Uprchlíci podle ní musí spolupracovat

Číst článek

Dodala, že zachráněným byla poskytnuta humanitární a lékařská pomoc, než byli převezeni do Centra pro kontrolu ilegální migrace.

Německá nezisková organizace Sea-Watch ale o bezpečnosti pro migranty v Tripolisu pochybuje. Proto také její loď Sea-Watch 3 odmítla nabídku dopravit tam 53 migrantů, jež ve středu zachránila u libyjských břehů, a odplula s nimi směrem k italskému ostrovu Lampedusa.

Protiimigračně zaměřený italský ministr vnitra Matteo Salvini ale ve čtvrtek lodi zakázal vplout do italských výsostných vod. Od té doby plavidlo zůstává v mezinárodních vodách a není jasné, co s migranty bude dál. Italské úřady v sobotu z humanitárních důvodů povolily vstup na pevninu jen deseti z těchto běženců.

Agentura DPA v neděli napsala, že několik německých měst dalo najevo, že jsou ochotná tyto migranty v nouzi přijmout.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme