Libyjská Národní rada o den prodloužila ultimátum Kaddáfího vojákům

Libyjští povstalci se chystají k boji s posledními městy, kde se ještě drží Kaddáfího síly. Dopoledne vypršelo ultimátum, které dali jednomu z těchto měst - Baní Valídu. To nakonec Národní přechodná vláda prodloužila o den.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Roztržená fotografie Muammara Kaddáfího | Zdroj: ČTK

Národní přechodná vláda prodloužila ultimátum Kaddáfího vojákům ve městě Baní Valíd a dalších místech, kde se ještě drží zbytky Kaddáfího odporu na 24 hodin. Vypršet by mělo někdy zítra.

Kolem samotného Bání Valíd, kde by se možná mohl skrývat Muammar Kaddáfí a jeho synové jsou soustředěny ty největší povstalecké síly. Velitelé se ještě stále snaží vyjednávat s kmenovými vůdci, aby se město vzdalo dobrovolně.

V Tripolisu se situace stabilizuje, ale humanitární situace zůstává stále velmi těžká, a to hlavně pro zahraniční dělníky, kteří před konfliktem v Libyi pracovali. Stovky jsou jich uvězněny v tripoliském přístavu a nemohou domů, protože v jejich zemích se často bojuje. Tady je nikdo nechce. Apelují proto na OSN a prosí o pomoc.

Martin Dorazín, Matěj Skalický Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme