Libyjské jednotky vytlačily bojovníky Islámského státu z další části Syrty

Džihádisté Islámského státu se v libyjské Syrtě stáhli do poslední čtvrti. V tvrdých bojích proti nim útočí milice loajální vládě v Tripolisu. Během pondělí významně postoupily do centra města. Zbylé džihádistické skupiny jsou teď v obklíčení ze všech stran. Syrta byla baštou Islámského státu v severní Africe.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Libyjské vládní jednotky Islámský stát z další oblasti ve městě Syrta

Libyjské vládní jednotky Islámský stát z další oblasti ve městě Syrta | Zdroj: Reuters

„Přiblížili jsme se k džihádistům ze čtyř různých směrů. Teď už jsou ozbrojenci Islámského státu obklíčení ve čtvrti číslo 3. Další fáze operace by s nimi měla definitivně skoncovat," naznačuje další plány jeden z velitelů milicí Rifaat Jahjáj.

Džihádisté využívali libyjského chaosu a vytvářeli si v zemi předpolí pro další expanzi. Útočící milice jsou loajální vládě Národní jednoty v Tripolisu.

O Syrtu bojují už tři měsíce se značnými ztrátami na životech. Od začátku srpna podporují jejich postup americké nálety. Libyi i nadále kontrolují dvě různé vlády.

Libyjské milice se chystají k rozhodující fázi ofenzivy proti džihádistům v Syrtě

Číst článek

Libyjští bojovníci postupují do centra Syrty | Foto: Reuters

Štěpán Macháček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme