Lichtenštejnsko částečně uvolní bankovní tajemství

Lichtenštejnsko nakonec neodolalo mezinárodnímu tlaku a částečně uvolní svá bankovní tajemství. Přístup k informacím o kontech údajných daňových hříšníků získají jako první Spojené státy americké. Následovat by mohly některé evropské země.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vaduz - hlavní město Lichtenštejnska

Vaduz - hlavní město Lichtenštejnska | Foto: www.llv.li

Lichtenštejnsko učinilo významný krok k vyškrtnutí z černé listiny daňových rájů Organizace pro evropskou spolupráci a rozvoj. Knížectví nově umožní americkým vyšetřovatelům přístup k bankovním údajům o občanech USA, důvodně podezřelých z daňových úniků. Až do roku 2010 ale americké úřady budou muset prokazovat, že jde o úmyslný daňový podvod.

Alpskému miniknížectví se nežádoucí pozornosti dostalo letos v únoru, kdy německá vláda získala datový disk o klientech jedné z lichtenštejnských bank. Zjistilo se, že stovky převážně velmi zámožných Němců, převáděly do Lichtenštejnska obrovské nezdaněné sumy. Hlavní postavou skandálu byl někdejší šéf Německé pošty Klaus Zumwinkel.

Jiří Hošek, Katarína Brezovská, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme