Lidé, kteří si dovolenou sami rezervují přes internet, by měli mít větší práva na kompenzaci

Lidé, kteří jedou do zahraničí sami bez cestovní kanceláře, budou mít větší práva, než dosud. Nově získají nárok na odškodné třeba v případě krachu letecké společnosti, u které si koupili letenky. Takové právo už klienti cestovních kanceláří dávno mají. Změny dnes ve Štrasburku odhlasovali europoslanci. Členské země Evropské unie už s nimi souhlasily. Bez cestovní kanceláře loni odjely do ciziny 2 miliony Čechů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ilustrační foto | Foto: Fotobanka Pixabay

Lepší ochranu získají ti lidé, kteří si koupí tzv. cestovní balíček. To znamená, že si například s letenkou pořídí i ubytování nebo si půjčí auto.

Pokud si někdo objedná letenku, zaplatí hotel, ale aerolinky mezitím zkrachují, napříště už dostane novou letenku nebo odškodnění.

Změna přináší lidem i další práva, říká europoslankyně za hnutí Ano Dita Charanzová: „Každý z nás bude moci převést cestovní balíčky na někoho jiného, pokud nebudeme moci z nějakého důvodu odcestovat.“

Země Unie musí tato pravidla zavést do 18 měsíců.

Ondřej Houska Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme