Lidé v Thajsku se ptají, kam přišly peníze určené na obnovu země

Rok po úderu tsunami dokončuje Thajsko obnovu zničených regionů. S výjimkou dvou míst - ostrova Pchi Pchi a oblasti Khao Lak - se už škody na majetku podařilo odstranit. Stále častěji se ale lidé ptají, co se stalo s přímou finanční pomocí Thajsku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

thajské letovisko Patong | Zdroj: ČTK

Podle nejnovějších údajů Rozvojového programu OSN i thajské vlády přinesla mezinárodní pomoc Thajsku 4 miliardy bahtů, tedy asi 100 milionů dolarů. Na konci roku byla z této částky využita ale jen jedna polovina Co se stalo se zbývajícími penězi? ptá se opozice.

Rok po přírodní katastrofě jsou například 2000 lidí stále bez domova. Na to, že od vlády dostali málo, nebo dokonce nic, si v Thajsku stěžují všichni - rybáři i lidé z turistického průmyslu. "Mělo se udělat víc pro podporu turistického ruchu; takto se k nám budou lidé vracet ještě dlouho," říká Orah Petong z turistické asociace.

Většinu projektů na pomoc lidem v Thajsku financovaly humanitární organizace. Přes 80 procent všech obětí tsunami říká, že pomoc přišla z humanitárních nebo soukromých zdrojů.

Jaromír Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme