Lidé ve Fergusonu opět demonstrují kvůli smrti Afroameričana

Na předměstí amerického St. Louis znovu demonstruje několik tisíc lidí proti policejnímu násilí. Organizátoři manifestace tak reagují nejen na srpnovou událost, kdy policista zastřelil neozbrojeného Afroameričana, ale také na nedávný podobný incident.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Protesty ve Fergusonu. Podle demonstrantů mají policisté jiné měřítko na bílé a na černé

Protesty ve Fergusonu. Podle demonstrantů mají policisté jiné měřítko na bílé a na černé | Zdroj: Reuters

Mezi protestujícími ve Fergusonu jsou místní lidé a také občanští aktivisté, včetně těch z období vietnamské války. Podle nich policisté často používají nepřiměřené násilí kvůli rasistickým předsudkům.

První vlnu protestů v srpnu provázelo ve Fergusonu rabování a tvrdé střety. Důvody nového kola demonstrací shrnula jedna z účastnic.

„Přišla jsem podpořit protest proti policejnímu obtěžování a brutalitě, které čelíme. Nejen v St. Louis, ale v celé zemi. Chceme na to upozornit a ukázat postiženým lidem, že za nimi svorně stojíme,“ řekla.

Jan Prokeš, kov Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme