Lidé z Martonfy nechtějí tábor pro uprchlíky. V areálu si postavili stany

Lidé v maďarské obci Martonfa u města Pécs nesouhlasí se záměrem vlády postavit v obci tábor pro uprchlíky. Bývalý vojenský areál, kde by měli uprchlíci být, dokonce obsadili a chtějí v něm zůstat, dokud vláda nezmění své rozhodnutí. Tábory jsou však v Maďarsku potřeba. Jen minulý víkend do země přišlo přes čtyři tisíce migrantů.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Těmto afghánským uprchlíkům se srbsko-maďarskou hranici ještě podařilo přejít

Těmto afghánským uprchlíkům se srbsko-maďarskou hranici ještě podařilo přejít | Zdroj: Reuters

Martonfa u města Pécs na jihu a Šorm nedaleko města Nagykanizsa na jihozápadě Maďarska – to jsou dvě obce, kde chce vláda nechat tábory postavit.

Lidé z Martonfy se zlobí, že se o tom dozvěděli pouze z médií, navíc vláda prý s nimi vůbec nekomunikuje a kompetentní lidé mlčí a vypínají telefony.

V bývalém vojenském areálu, který se nachází v katastru obce, si proto vesničané postavili stanový tábor, kde chtějí permanentně hlídat.

Jsou připraveni ho neopustit. Místo prý chtějí bránit proti stavbě tábora živým řetězem nebo tím, že si budou lehat pod stavební stroje.

V Maďarsku zadrželi skupinu převaděčů. Tři z nich byli policisté

Číst článek

Jeden z iniciátorů protestu Sándor Mészáros říká, že místo ani není pro tábor vhodné, protože tam nechybí kanalizace.

Martonfa je prý navíc ostrovem klidu, kde žijí důchodci i rodiny s více dětmi, a klid dohromady asi 200 lidí by byl příchodem migrantů narušen.

Na výtku, že jsou obyvatelé Martonfy netolerantní, odpovídá více z nich tak, že by se vláda neměla divit. Sama prý naznačovala svou plakátovou kampaní, že migrantů je třeba se bát, takže vlastně dosáhla, čeho chtěla.

Gregor Martin Papucsek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme