Lidem bez domova pomohou v Bruselu skládací kartónové stany

Zhruba dvacet skládacích stanů z kartonu dostanou lidé bez domova v Bruselu, informovala belgická televize RTBF. Do stanu se vejdou dva lidé a jejich obyvatelé je můžou složit podobně jako tahací harmoniku a dát si je na záda. Kartonové příbytky by měly vydržet několik týdnů a na rozdíl od normálních stanů je budou policisté ve městě tolerovat.

Brusel Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Člověk bez domova (ilustrační foto) | Foto: Michal Záboj

Za projektem s názvem „origami“ je belgický podnikatel Xavier Van den Stappen. Materiál na stavbu stanů poskytla firma na zpracování kartonů. Stany pak sestavovali trestanci z věznice na předměstí Lutychu.

Origami-Style Cardboard Tents for Homeless in Brussels

With material tents forbidden on the streets of Brussels, homeless people in the Belgian capital are often left without a safe place to sleep. But one entrepreneur seems to have found a way around the rule: origami-style cardboard tents. The tents can be folded and carried on someone's back, and are big enough to house two people.

Podle organizace La Strada, která pomáhá lidem bez domova v Bruselu, je jich ve městě víc než 2500. V zimě je většina humanitárních středisek přeplněná a kartonové stany by tak mohly lidi ochránit před nízkými teplotami.

Belgický podnikatel v rozhovoru pro americký deník New York Times řekl, že by chtěl některé typy kartonových stanů v budoucnu prodávat v přepočtu za zhruba 760 korun.

Martin Balucha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme