Liga arabských států čelí tlaku na odvolání pozorovatelů ze Sýrie

Liga arabských států má dnes posoudit další podobu své pozorovatelské mise v Sýrii. Za dva týdny své práce totiž pozorovatelé nijak nepřispěli k ukončení tamních krvavých násilností. V Sýrii dál denně umírá i několik desítek lidí. Syrská opozice Arabskou ligu obviňuje, že bezradným monitorováním krize jen legitimizuje pokračování vládních represí.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pozorovatelé Ligy arabských států sledují demonstraci v Sýrii

Pozorovatelé Ligy arabských států sledují demonstraci v Sýrii | Zdroj: Reuters

Odpůrci syrského prezidenta Asada Arabskou ligu vyzývají, aby misi ukončila a místo ní aby své lidi vyslala OSN. Arabští pozorovatelé prý totiž nejsou schopní čelit manévrování syrského režimu, jako je například ukrývání politických vězňů.

Představitelé arabského bloku ale stažení mise odmítají. Místo toho zvažují další posílení své přítomnosti z dnešních 163 pozorovatelů.

Pokud by se zapojila OSN, bylo by to prý pouze v expertní rovině. Tuto asistenci by patrně zajišťovali pracovníci světové organizace pocházející z arabských zemí.

Břetislav Tureček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme