Liga arabských států promýšlí další postup vůči Izraeli

V jordánském Ammánu jednají představitelé Ligy arabských států o situaci v Izraeli po premiérských volbách. Arabský svět se obává, že nový předseda vlády Ariel Šaron přivede svou nekompromisní politikou blízkovýchodní státy na pokraj války.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V lize ale převažuje vliv jordánského krále a egyptského prezidenta Mubaraka, kteří nabádají k opatrnosti. Podle nich má nový izraelský premiér Ariel Šaron právo ukázat, zda jeho představa o způsobu dosažení míru je realizovatelná.

Na výsledky zasedání arabské ligy s napětím čekají hlavně Palestinci, protože jejich ekonomická situace je do značné míry závislá právě na pomoci arabských států. Arabské státy sice slíbily pomoc ve výši jedné miliardy dolarů, ale značná část peněz nebyla převedena na konto palestinské autonomní vlády. Vedly k tomu informace o korupci a privátních kontech. Ekonomická krize palestinské autonomie by však mohla znamenat další eskalaci blízkovýchodního konfliktu.

Michal Kotyk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme