Liga arabských států se má znovu zabývat krvavým vývojem v Sýrii

Liga arabských států se dnes bude znovu zabývat krvavým vývojem v Sýrii. Podle televize Al-Džazíra přitom bude na stole i návrh na pozastavení syrského členství. Ministři zahraničí arabských zemí se sjeli do Káhiry pod dojmem posledních zpráv ze Sýrie, které mluví o dalších desítkách mrtvých. Nedávný plán na Arabské ligy na uklidnění situace zatím ignoruje syrská vláda i velká část opozice.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Demonstrace proti prezidentovi Bašáru Asadovi v Hule nedaleko Homsu

Demonstrace proti prezidentovi Bašáru Asadovi v Hule nedaleko Homsu | Zdroj: Reuters

Za posledních deset dní přišlo v Sýrii o život nejméně 250 lidí. Většinou se jednalo o oběti vládních sil, které tvrdě potlačují opozici hlavně v oblasti Homsu. Organizace Human Rights Watch v podrobné zprávě uvádí, že se syrská vláda dopouští válečných zločinů na civilistech. Vyšetřování si prý ale zasluhuje i činnost ozbrojených rebelů.

Arabská liga je zatím rozpolcená. Monarchie z Perského zálivu prosazují vůči režimu syrského prezidenta Asada ráznou akci. K umírněnému postupu vyzývá Libanon, kde má Damašek velký vliv, a také třeba Jemen, který čelí svému vlastnímu povstání.

Břetislav Tureček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme