Likud odmítl nabídku na účast v Barakově vládě

Ariel Šaron, šéf izraelské opoziční strany Likud, definitivně odmítl nabídku premiéra Ehuda Baraka na účast Likudu ve vládě národní jednoty. Barakovy názory týkající se hlavních bodů mírových jednání, tedy statusu Jeruzaléma, údolí řeky Jordán a palestinských uprchlíků, jsou prý pro Likud stále nepřijatelné. "Odmítl jsem to, protože premiér nezměnil váhavou politiku, s níž zajišťuje bezpečnost Izraelců," řekl Šaron rozhlasu.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Barak v létě na summitu v Camp Davidu slíbil Palestincům správu nad arabskými čtvrtěmi východního Jeruzaléma a připustil neurčitou formulaci týkající se práva návratu Palestinců z diaspory.

Barak nemá od léta většinu v parlamentu a příští týden končí termín, do něhož mu slíbila podporu ultraortodoxní strana Šas. Ta je třetí nejsilnější formací zákonodárného sboru a z vlády odešla na protest proti Barakově ústupkům vůči Palestincům. Barakovi ale slíbila dočasnou podporu při hlasování kvůli současnému izraelsko-palestinskému násilí. Barakovi hrozí ztráta důvěry poslanců a Izraeli předčasné volby.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme