Syřan najel kamionem do stojících aut a zranil 18 lidí. Soud ho poslal na devět let do vězení

Německý soud v pátek uložil devítiletý trest vězení Syřanovi, který loni kradeným kamionem najel v západoněmeckém Limburgu do aut stojících na křižovatce a lehce zranil 18 lidí. Podle soudu se dopustil pokusu o vraždu ve stavu zmenšené příčetnosti, informovala agentura DPA. Po činu se spekulovalo o teroristickém motivu, což se ale nepotvrdilo.

Limburg Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Předsedající soudce zdůraznil, že v incidentu nebyl žádný teroristický motiv | Foto: Fotobanka Stock Exchange

To, že při incidentu nikdo nezemřel, „byla mimořádně šťastná náhoda“, konstatoval v pátek v Limburgu předsedající soudce zemského soudu.

Třiatřicetiletý muž loni 7. října ve večerní dopravní špičce, povzbuzen kouřením marihuany a frustrován svou životní situací, vyhodil z kabiny řidiče kamionu stojícího na červené a sám usedl za volant vozu o hmotnosti 17,5 tuny.

Mezitím se na semaforu rozsvítila zelená a Syřan popojel na další křižovatku. Bez brzdění narazil při rychlosti 44 kilometrů za hodinu do dvou osobních vozů a jednoho malého nákladního automobilu. Kvůli řetězové reakci přišly k újmě i další vozidla a také lidé. Zpětně se ukázalo, že 18 osob utrpělo lehká zranění.

Soud uložil pachateli kromě trestu vězení také odvykací kúru. Soud uznal, že drogy při počínání muže sehrály svou roli. „Ty ho zbavily zábran," řekl soudce. „Zatracené drogy,“ utrousil při posledním slovu také obžalovaný muž z hesenského Langenu, který byl podle DPA v době činu bez práce a peněz a po rozchodu s přítelkyní.

Syřan v německém Limburgu ukradl kamion a najížděl s ním do aut. Zranil devět lidí včetně sebe

Číst článek

„Není tu žádný teroristický motiv,“ zdůraznil v pátek předsedající soudce. Obžalovaný chtěl činem na sebe upozornit a uniknout své životní situaci, řekl soudce.

Soudní proces se podle DPA kvůli koronavirové pandemii nekonal v limburské soudní budově, ale ve velkokapacitním stanu v průmyslové zóně bezprostředně u dálnice A3. Proces tak provázely problémy s akustikou i regulací teploty, uvedla německá tisková agentura.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme