Lipská A38 je kvůli nehodě českého kamionu uzavřená. Německé dálnice čeká nejhorší víkend

Víkend mezi červencem a srpnem je u Němců časem střídání prázdninových turnusů. Na dálnicích hrozí zácpy i vážné nehody, varuje německý automotoklub ADAC. A chmurné prognózy se naplňují, vážnou dopravní nehodu zažil lipský úsek dálnice A38 už dnes. Při neštěstí zemřeli dva čeští občané - otec a syn. Další čtyři lidé utrpěli zranění.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kolona | Foto: Tomáš Adamec

Kamion s českou poznávací značkou na lipském úseku německé dálnice A38 dnes ráno prorazil středová svodidla a převrátil se.

Čtyřiatřicetiletý řidič se svým osmiletým synem přišli na místě o život. Do jejich vozidla posléze narazila ještě dodávka a další automobily, včetné dalšího českého vozu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Aktuální průjezdnost německých dálnic přiblížila zpravodajka ČRo Klára Stejskalová

Policisté úsek okamžitě uzavřeli a v místě se tvoří několikakilometrové kolony. K obnovení provozu zřejmě dojde až v odpoledních hodinách.

Také na ostatních německých dálnicích je provoz od rána velmi hustý. Dálnice od Salzburgu na Mnichov už stojí, v okolí Berlína zase komplikuje motoristům jízdu silný déšť. Cestu ztěžuje i přes 500 prázdninových omezení kvůli rekonstrukcím a opravám.

Nejhorší víkend prázdnin

Z dovolených se o nadcházejícím víkendu budou vracet tisíce rekreantů ze sedmi spolkových zemí. Zatímco na severu Německa končí o víkendu dětem prázdniny, v Bavorsku a Bádensku Würtembersku letní sezona teprve startuje.

Němečtí experti proto očekávají zácpy především ve směru na jih Evropy. Za nejrizikovější z českého pohledu jsou podle německého automotoklubu ADAC bavorská dálnice A93 a dálniční obchvat Mnichova.

ADAC ridičům doporučuje, aby nevyjížděli v pátek odpoledne, celou sobotu a v neděli odpoledne. Jinak se prý musí obrnit trpělivostí, protože pravděpodobnost, že uvíznou v zácpě, je o následujícím víkendu velmi vysoká.

Klára Stejskalová, Adéla Havránková, Matěj Skalický, mad Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme