Listy o začátku MS ve fotbale

Další úspěšný módní řetězec míří na burzu. Německý New Yorker z Braunschweigu to zdůvodňuje v deníku Handelsblattu takto: "Chceme se stát ve střednědobém horizontu jedničkou v mladé módě!" V příštích dvou letech se chce společnost rozrůst na 650 obchodů. To by mělo znamenat růst ročního obratu ze 790 miliónů eur na rovnou miliardu. Obchodní expanzi má napomoci právě vstup akcií firmy na burzu.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zahraniční tisk

Zahraniční tisk | Foto: Alena Palečková

Avšak zřejmě největší pozornost mužů a sportovně zaměřených žen strhává na sebe světový šampionát v kpané. Píše se o něm samozřejmě i v zahraničním tisku.

Rusové, kteří před fotbalem dávají většinou přednost hokeji, v nejnovější anketě dokonce přiznali, že letos nebudou sledovat mistrovství tak intenzivně. Pravidelných diváků televizních přenosů bude jen 16 procent. Například ale české mužstvo označil deník Kommersant ve skupině E za "naše", tedy mužstvo nejvíce spojené s Ruskem - čtyři čeští fotbalisté totiž hrají v ruských fotbalových soutěžích. Přesto prý nemají Češi na šampionátu moc šancí - za poslední dva roky šli s výkonností spíše dolů, míní Kommersant. "Češi se dostali na mistrovství jedině proto, že mužstvo Rumunska nedovedlo obehrát Arménii," dodává deník.

Jedinou velkou pochvalu sklízí v Rusku český fotbal za brankáře Petra Čecha. Jeho výkony v anglické lize v posledních dvou letech dokazují, že poslední linie Čechů je spolehlivá, uvedl list Izvestija.

Bývalý trenér Zenitu Petrohrad Vlastimil Petržela stejným novinám řekl, že favority skupiny E jsou Češi a Italové. Spojené státy a Ghana prý ale mohou překvapit. Za nepříjemné by Petržela pokládal, kdyby se ČR jako druhá ze skupiny musela v osmifinále utkat s Brazílií. "Češi si to hodně nepřejí. Ale myslím, že ani Italové," podotkl trenér.

New York Times se věnuje fotbalovému svátku roku z trochu jiného pohledu. Klade si totiž základní otázku: Můžeme výsledkům největší a nejdůležitější sportovní události planety věřit? Fotbal v mnoha státech totiž čelí podezřením z korupce, a je těžké uvěřit, že korupce, která tak bují v klubovém fotbale, se světových utkání nedotýká. Ve fotbale se točí obrovské množství peněž, ještě větší jsou pak v sázkovém průmyslu. Klíčovou postavou šampionátu tak budou rozhodčí. FIFA se snaží, aby 81 rozhodčích světového šampionátu nečelilo žádnému tlaku: jsou ubytováni v osamoceném areálu mimo Frankfurt, jejich hotel nesmí přijímat žádné hosty. Za 1 odpískaný zápas si vydělají 40 tisíc dolarů. Pokud nepodlehnou, bude fotbalové mistrovství nejkrásnějším zážitkem. V opačném případě jen smutným potvrzením pravdy o zkorumpovaném fotbale, dodávají newyorské Timesy.

David Šťáhlavský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme