Loď Alan Kurdi s 32 migranty dostala povolení zakotvit na Sicílii, k pevnině dorazí v neděli

Loď Alan Kurdi německé neziskové organizace Sea-Eye, která na palubě veze 32 zachráněných migrantů, dostala povolení zakotvit v italském přístavu Pozzallo na Sicílii. Provozovatel lodi o tom v neděli informoval na twitteru. Loď s migranty by měla k pevnině dorazit v neděli dopoledne, uvedla agentura DPA.

Řím Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Migrant na lodi ve Středozemním moři (ilustrační foto).

Migranti na plavidle ve Středozemním moři (ilustrační foto). | Foto: Borja Suarez | Zdroj: Reuters

Migranti, mezi nimiž je i deset dětí a jedna těhotná žena, se dostali do potíží u libyjského pobřeží v noci ze čtvrtka na pátek. Na vyslaný nouzový signál odpověděla právě loď Alan Kurdi.

Plavidla neziskových organizací měla v minulosti obrovské potíže získat povolení vylodit zachráněné lidi v některém z evropských přístavů. Tvrdý postoj zastávala zejména Itálie, v jejíž vládě až do léta seděli zástupci protiimigrační strany Liga.

Její šéf a bývalý ministr vnitra Matteo Salvini prosadil opatření, podle nějž měly záchranné lodě neziskových organizací zákaz vplouvat do italských vod. Po odchodu Ligy z vlády Řím postupuje vůči migrantům vstřícněji.

„Samozřejmě nás mimořádně těší, že tentokrát šlo vše rychleji,“ uvedl šéf Sea-Eye Gorden Isler. Loď Alan Kurdi podle něj bude připravená k dalším misím začátkem ledna poté, co se v Palermu na palubu dostane nová posádka.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme