Lodí plující na Ukrajinu otřásl výbuch. Úřady u rumunského přístavu prověřují přítomnost min

Obchodní lodí, která čekala u rumunského přístavu Sulina na povolení pro vplutí do ukrajinského kanálu v deltě Dunaje, otřásla exploze. Loď převážející cement se plavila pod vlajkou státu Togo. Rumunské úřady na místo vyslaly speciální týmy, které mají zkontrolovat, zda v oblasti nejsou miny. Informovala o tom agentura AFP.

Sledovali jsme online Bukurešť Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lodě Aroyat a Resilient Africa připlouvají do přístavu v Čornomorsku

Obchodní lodí, která čekala u rumunského přístavu Sulina na povolení pro vplutí do ukrajinského kanálu v deltě Dunaje, otřásla exploze (foto ilustrační) | Foto: stringer | Zdroj: Reuters

Všech dvanáct členů posádky bylo v pořádku přepraveno na břeh. Dva z nich utrpěli lehké zranění.

Výbuch nastal v brzkých ranních hodinách, uvedlo rumunské ministerstvo dopravy. Na místo byli vysláni potápěči se speciálním výcvikem, minolovky i vrtulníky, které jsou připraveny v případě potřeby zasáhnout.

Nebezpečí přítomnosti min v Černém moři se prudce zvýšilo od začátku války na Ukrajině, kterou před rokem a půl rozpoutalo Rusko. V rumunských vodách bylo podle AFP nalezeno už asi 80 výbušných zařízení.

jar, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme