V Hamburku se potopila historická plachetnice po střetu s kontejnerovou lodí. Osm lidí bylo zraněno

Sobotní nehoda historické plachetnice na Labi v severoněmeckém městě Stade u Hamburku si vyžádala osm zraněných, včetně dvou lehce zraněných dětí. Aktuální bilanci v neděli oznámila hamburská policie. V sobotu se mluvilo o pěti zraněných.

Hamburg Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dřevěný škuner No 5 Elbe z roku 1883 byl v sobotu na výletní plavbě, když se kolem 14.30 středoevropského letního času srazil se 141 metrů dlouhou kontejnerovou lodí Astrosprinter plující pod kyperskou vlajkou.

V Benátkách narazila výletní loď do menšího plavidla. Podle médií byli zraněni čtyři lidé

Číst článek

Podrobnosti k průběhu událostí policie ani v neděli nebyla schopna sdělit. Třiačtyřiceti pasažérů a členů posádky z plachetnice se po kolizi ujala záchranná služba a hasiči. Loď se potopila, když se ji nepodařilo přivléci ke břehu. Teď je na dně v ústí malé řeky Schwinge, která se vlévá do Labe.

Historická plachetnice byla teprve na konci května po nákladném restaurování zhruba za 1,5 milionu eur (38,5 milionu Kč) v hamburském přístavu znovu vrácena na vodu a začala vozit turisty. Sedmatřicet metrů dlouhý škuner je podle agentury DPA poslední námořní loď, která v Hamburku zbyla z éry dřevěných lodí.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme