Hořící loď s elektromobily u Nizozemska se kvůli větru nedaří odtáhnout. Intenzita požáru se ale snižuje

Nákladní loď Fremantle Highway, která hoří u Nizozemska, se v sobotu nepodařilo odtáhnout. Napsala to agentura AFP. Může za to vítr, který vane nevhodným směrem. Intenzita požáru na lodi, která má na palubě zhruba 500 elektroaut, se však snížila.

Amsterdam Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

U Nizozemska hoří nákladní loď s téměř pěti stovkami elektromobilů na palubě

U Nizozemska hoří nákladní loď s téměř pěti stovkami elektromobilů na palubě | Foto: Coastguard Netherlands | Zdroj: Reuters

„Kvůli větru z jihozápadu není v současné chvíli možné loď odtáhnout,“ uvedla agentura na ochranu životní prostředí. Hustý kouř by podle agentury ohrozil posádku remorkéru, který měl loď přesunout o několik desítek kilometrů.

U Nizozemska hoří nákladní loď. Na palubě má téměř 500 elektromobilů, plameny se stále nedaří uhasit

Číst článek

Nevhodné podmínky pro odtažení lodi budou podle úřadů trvat několik dní. Loď je neustále pod kontrolou, uvedla agentura.

Intenzita ohně a teploty na palubě lodi se však výrazně zmírnila. V sobotu tak na palubu nákladní lodi mohli vstoupit technici, kteří připevnili druhé tažné lano.

Požár na palubě lodi, která přepravuje zhruba 3800 aut, vypukl v úterý krátce před půlnocí. Příčiny vzniku ohně nejsou známy, podle stanice NOS se však uvažuje, že požár vznikl v jednom z elektromobilů.

Jeden člen posádky zemřel, ostatní se podařilo evakuovat. Plavidlo mířilo z Německa přes Egypt do Singapuru.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme