Loď s uprchlíky dorazila do Itálie, nebyli na ní žádní mrtví ani ozbrojenci

Skoro tisíc uprchlíků připlulo do Itálie na moldavské lodi, kterou nejspíš opustila posádka. Italský Červený kříž mezitím popřel dřívější informace o tom, že na palubě byli čtyři mrtví. Italské úřady na lodi neobjevily ani žádné ozbrojence. Kvůli jejich údajné přítomnosti loď včera vyslala nouzový signál, který zachytila řecká pobřežní stráž.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na palubě lodi nákladní Blue Sky M se tísnilo skoro tisíc uprchlíků

Na palubě lodi nákladní Blue Sky M se tísnilo skoro tisíc uprchlíků | Zdroj: Reuters

Loď plující pod moldavskou vlajkou od Řeků přebrali italští vojenští námořníci, kteří ji odvezli do přístavu Gallipoli.

Na palubě Blue Sky M v tu chvíli už nebyla žádná posádka, která plavidlo nejspíš opustila ještě v albánských vodách. Loď měla nastaveného autopilota směrem k italskému pobřeží, kde by jinak nejspíš ztroskotala.

„Byl to závod s časem,“ uvedl Filippo Marini z italské pobřežní stráže. „Loď byla jen pár (námořních) mil od pobřeží Apulie,“ dodal.

Italští zdravotníci pomáhají běžencům v přístavu Gallipoli | Foto: Reuters

Uprchlíky, kteří byli většinou podchlazení, rozmístily italské úřady do škol a zdravotnických zařízení. Vyšetřovatelé zatím zadrželi jednoho údajného pašeráka lidí, původem z Moldávie.

Podle posledních údajů OSN dorazilo od začátku roku do letošního listopadu do Itálie přes 160 tisíc uprchlíků a dalších 40 tisíc jich přijelo do Řecka. Tisíce imigrantů přišly při pokusu dostat se do Evropy o život.


Zvětšit mapu

Martin Hromádka, Zdeněk Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme