Ve Vysokých Tatrách zemřel po pádu lyžař, který se pokusil sjet Lomnický štít

Dosud neznámý lyžař přišel o život při pokusu sjet druhou nejvyšší horu Slovenska, Lomnický štít ve Vysokých Tatrách. Informují o tom slovenská média s odvoláním na horskou službu. Ta totožnost ani národnost muže neupřesnila. Neštěstí se stalo v sobotu, kdy lyžařův pád oznámili horským záchranářům očití svědci, uvedl server Pravda.sk.

Bratislava/Varšava Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lomnický štít ze Skalnatého plesa

Lomnický štít ze Skalnatého plesa | Foto: Vojtěch Berger

Záchranáři na místě podle televize TA3 zjistili, že muž při pádu dlouhém přibližně 700 metrů utrpěl smrtelná zranění. Tělo přepravili do Starého Smokovce, kde je předali pohřební službě a policistům.

Sjezd z Lomnického štítu (2632 metrů nad mořem) podle tisku vede na Skalnaté pleso přes Lomnické sedlo, poté podél lanovky po sjezdovce do Tatranské Lomnice. Převýšení 1600 metrů lze při dobrých podmínkách prý sjet i za 20 až 30 minut.

Neštěstí se stalo v sobotu, kdy lyžařův pád oznámili horským záchranářům očití svědci. | Zdroj: Horská záchranná služba

Smrtelná nehoda se stala v sobotu i na polské straně Tater, kde se v oblasti vrcholu Rysy zřítila z velké výšky mladá turistka, napsal list Gazeta Wyborcza na svém webu. Horskou službu přivolali svědci, žena ale utrpěla smrtelné zranění hlavy.

Její tělo přepravil vrtulník do Zakopaného. V Tatrách podle deníku platí ve výškách nad 1600 metrů nad mořem druhý stupeň lavinového nebezpečí. V horách vane silný vichr a panuje hustá mlha.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme