BASKETBAL: Srbsko - Česko právě teď živě

Británii postihl rozsáhlý výpadek proudu, problémy měla veřejná doprava v Londýně i železnice

Londýn a další části Anglie a Walesu v pátek večer postihl rozsáhlý výpadek proudu, který způsobil problémy na silnicích a na železnicích. Informovala o tom britská média. Podle anglické distribuční společnosti UK Power Networks výpadek způsobilo selhání celostátní rozvodné sítě. V Londýně podle tamního dopravního podniku přestaly fungovat některé semafory, problémy hlásí londýnské metro i státní železniční dopravce Network Rail.

Londýn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Výpadek proudu postihl Londýn a další části Anglie a Walesu v pátek večer. | Foto: Neil Hall | Zdroj: Reuters

„Máme zprávy o výpadku proudu, který zasahuje velkou část Londýna a jihovýchodu (Anglie). Domníváme se, že toto je způsobeno selháním sítě National Grid, které ovlivňuje naše zákazníky,“ uvedla firma UK Power Networks na twitteru.

Problémy ohlásila také společnost Western Power Distribution , která dodává elektřinu spotřebitelům na jihozápadě Anglie, v regionu Midlands a ve Walesu. „Aktuálně se potýkáme s významným problémem v národní elektrické infrastruktuře,“ uvedla společnost na twitteru krátce po 18.00 středoevropského letního času. O hodinu později informovala, že dodávky byly u všech jejích odběratelů obnoveny.

Server BBC na twitteru informoval o doporučení provozovatele vlaků, aby se lidé v pátek cestování vlakem vyhnuli. BBC také píše, že během páteční špičky byly všechny vlaky ze stanice Kings Cross odloženy.

Kings Cross station closed after major power outage

Train operator @London North Eastern Railway is advising passengers not to travel tonight

bbc.in/2GXv8fP

20:11 – 09. 08. 2019

120 108

Televize Sky News uvedla, že vlaky směřující z Londýna a do britské metropole kvůli výpadku nabíraly zpoždění a některé spoje se rušily. Na několik desítek minut byl úplně zastaven provoz metra na lince Victoria Line.

Pasažéři na letišti ve městě Newcastle zpravodajskému webu BBC řekli, že na místě vypadl proud asi na 15 minut. Letiště Heathrow, Gatwick a Luton, která leží v okolí Londýna, ale údajně problém nepostihl.

#London
UK Power Networks say they are aware of ‘mass’ power outages across London and the south-east.

A passenger reports being stuck on a Victoria Line underground train inside a tunnel.

Photo: @Suleman

18:59 – 09. 08. 2019

72 74

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme