Muž, který zemřel při teroristickém útoku v Londýně, učil vězně. ‚Vždy se postavil za smolaře,‘ řekl jeho otec

Při pátečním teroristickém útoku v Londýně zemřeli tři lidé – útočník a dvě oběti, které pobodal. Jednou z nich byl pětadvacetiletý Jack Merrit, který byl koordinátorem rehabilitačního programu pro vězně Univerzity v Cambridge. „Krásná duše, která se vždy postavila na stranu smolaře,“ popsal ho jeho otec David.

Londýn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jack, který vystudoval právo a kriminologii, stál za projektem ‚Learning Together‘ tedy ‚Společné učení‘, který dává vězňům příležitost studovat společně. To má přispět k tomu, aby po návratu na svobodu znovu nepáchali trestnou činnost. Podle kolegů svou práci bral jako „hluboký závazek“, píše server BBC.

Hrdinové z London Bridge, kteří zastavili útočníka: Šéfkuchař, turistický průvodce i propuštěný vrah

Číst článek

Mladík se znal i s rodinou britského rappera Dava, který letos za album Psychodrama vyhrál Mercury prize. Právě tato deska je inspirovaná terapií, které se účastnil jeho bratr Christopher Omoregie ve vězení, kde si odpykával trest za vraždu. „Nikdo nezapomenu, co pro mě pan Merrit udělal. Byla pro mě čest se s ním setkat,“ řekl.

Dokonce o své práci ve vězení Jack točil i podcast, který vysvětloval zákon vězňům. „Jeho život by nás měl inspirovat,“ ocenila ho rozhlasová stanice Prison Radio UK, které s podcastem pomáhal.

‚Neuvěřitelně moudrý muž‘

V sobotu se v Cambridge, odkud Jack pocházel, konala slavnostní mše, při které přátelé a rodině vzdali mrtvému hold.

Přátelé ho jenom chválili. Daisy Knocková například řekla, že „byl příliš dobrý pro tento svět“. „Věřil, že jednou změní to, jak vidíme svět,“ dodala. Další z kamarádek, která tvrdí, že se s Jackem znala od školy, ho popsala jako „jednoho z nejlaskavějších lidí, které kdy potkala“.

Islámský stát se přihlásil k pátečnímu útoku v Londýně, neposkytl k tomu ale žádné důkazy

Číst článek

Spolužačka z vysoké školy Cambridge se o něm vyjádřila jako o „neuvěřitelně moudrém a inteligentním muži s touhou po životě, který byl odhodlaný nechat ve světě svůj odkaz“.

Totožnost druhé zavražděné zatím není známá. Incident policie dříve označila za útok nožem, později ale uvedla, že k němu přistupuje jako teroristickému útoku. Motiv útočníka, který pobodal několik lidí, zatím není známý. Měl k sobě připoutanou i vestu, která připomínala výbušninu, policie ale uvedla, že se jednalo o atrapu.

Osmadvacetiletého Usmana Khana nejdříve odzbrojilo několik kolemjdoucích a o něco později ho policie zastřelila. Terorista si už v minulosti odseděl trest za plánování útoku na londýnskou burzu, propustili ho loni v prosinci.

dok Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme