Londýn nechce do britského práva převzít Listinu základních práv Evropské unie

Listinu základních práv Evropské unie nechce do britského práva převzít londýnská vláda. Ta ve čtvrtek představila návrh zákona, kterým se do ostrovního právního řádu začlení všechny platné unijní normy. Podle prvních reakcí by zákon mohl narazit na odpor.

Londýn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Britská vláda má zveřejnit detailní plán týkající se práv unijních občanů po brexitu. | Foto: Francois Lenoir | Zdroj: Reuters

Stínový ministr pro brexit Keir Starmer stanovil 6 podmínek, za kterých by jeho Labour Party byla ochotná legislativní normu podpořit. Jedna se týká právě začlenění Listiny základních práv EU do britského práva, což podle zveřejněného textu londýnský kabinet odmítá.

Svůj odpor vůči tzv. „Great Repeal Bill“ už daly najevo taky regionální vlády Skotska a Walesu, byť jim podle ministra pro záležitosti Skotska Davida Mundella zákon přinese doslova “bonanzu“ nových pravomocí.

První skotská ministryně Nicola Sturgeonová naopak na Twitteru uvedla, že navrhovaná legislativa kompetence skotského zákonodárného sboru osekává.

Odcházející předseda liberálních demokratů Tim Farron Guardianu řekl, že norma může přinést “guerrillovou válku“ v britské politice a znamenat konec premiérky Theresy Mayové.

Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme