Policie si šla do londýnského klubu pro podezřelé, když přítomní odmítli spolupráci, zatkla všech 39 lidí

Devětatřicet lidí zadržela britská policie kvůli podezření z pokusu o vraždu. Nad ránem kdosi pobodal v londýnské čtvrti Hammersmith a Fulham muže mezi 30 a 40 lety. Když policisté přišli na večírek pro podezřelé, odmítali s nimi přítomní spolupracovat, a tak byli zatčeni všichni, informovala agentura AP.

Londýn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

(ilustrační foto) | Foto: Peter Nicholls | Zdroj: Reuters

Pobodání muže na západě Londýna předcházela hádka. Její příčina není zatím jasná. Známo ovšem je, že ho po ní na cestě z obchodu, ve kterém ke sporu došlo, pronásledovalo větší množství žen a mužů. Následně byl muž nalezen na ulici vážně zraněný. Nyní leží v kritickém stavu v nemocnici.

Skupina, která muže na ulici pronásledovala, odešla do bytu, kde se konal soukromý večírek. Když tam přišli policisté, zdráhali se s nimi přítomní spolupracovat, a proto byli zadrženi. Za mřížemi skončilo kvůli podezření z pokusu o vraždu třicet devět lidí. Policisté našli dva nože.

"Ačkoli je neobvyklé zadržet v takto rané fázi vyšetřování tolik lidí, byl tento postup přiměřený kvůli neochotě spolupracovat a kvůli nutnosti zajistit důkazní materiál v případu závažného útoku," uvádí policejní prohlášení.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme