Londýn poskytne azyl dětským uprchlíkům ze Sýrie, zatím se ale neví kolika

Britská vláda přijme opuštěné děti ze Sýrie a dalších konfliktních oblastí. Má jít o sirotky a také nezletilce, kteří byli z nejrůznějších důvodů oddělení od rodiny. Zatím se neví, kolik dětí do Spojeného království přesídlí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Premiér David Cameron čelí tlaku, že toho Británie nedělá dost pro zvlášť zranitelné uprchlíky (ilustrační foto)

Premiér David Cameron čelí tlaku, že toho Británie nedělá dost pro zvlášť zranitelné uprchlíky (ilustrační foto) | Zdroj: Reuters

Premiér David Cameron čelí tlaku z řad opozice, ale i části vlastní Konzervativní strany, že toho Británie nedělá dost pro zvlášť zranitelné uprchlíky, hlavně pak děti.

Podle Guardianu nejspíš kabinet přijme jen omezený plán a Británie se neujme 3000 malých běženců, jak žádá nevládní organizace Save the Children. Prioritou zřejmě budou opuštěné děti, které se už z Blízkého východu nebo z Afriky do Evropy dostaly.

Ministerstvo vnitra chce ale taky spolu s Vysokým komisařem OSN pro uprchlíky vytipovat některé „výjimečné případy" z táborů v Sýrii a okolních státech.

Britská vláda chce na program pro přijetí dětských uprchlíků vyčlenit v první fázi 10 milionů liber.

Uprchlíci můžou být pro státy EU ekonomicky přínosní, řekl místopředseda komise

Číst článek

Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme