Protestující proti opatřením v Londýně pronásledovali novináře BBC. Incident bude mít dohru u soudu

Pondělní protest v centru Londýna proti prodloužení protiepidemických opatření bude mít dohru u soudu. Policie obvinila sedmapadesátiletého muže z narušování veřejného pořádku - během akce totiž společně s dalšími obtěžoval a nadával novináři veřejnoprávní BBC, který o demonstraci informoval, napsal deník The Guardian.

Londýn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Protestující se v Londýne sešli v reakci na prodloužení platnosti protiepidemických restrikcí | Foto: Henry Nicholls | Zdroj: Reuters

Dav se poblíž sídla premiéra Borise Johnsona na Downing Street sešel v pondělí nedlouho poté, co se vláda rozhodla prodloužit stávající lockdown o čtyři týdny do 19. července.

Nedaleko shromáždění se v té chvíli pohyboval i novinář BBC Nick Watt, který o lockdownu natáčel příspěvek do publicistického pořadu Newsnight.

Když se později snažil demonstraci obejít, všimli si jeho visačky BBC i někteří z protestujících a rozhodli se dát hlasitě najevo svou kritiku veřejnoprávní stanice. Watta začali pronásledovat a adresovali mu nadávky jako „zrádce“.

Novinář se i v obležení snažil pokračovat v cestě, brzy však musel kvůli nátlaku utíkat a nakonec se otočil a davem protlačil zpět k zástupu policistů stojících poblíž Downing Street. Video z incidentu se následně objevilo i na sociálních sítích.

Sedmapadesátiletý muž, který měl novináře obtěžovat, byl posléze policisty díky videu identifikován a odvezen k výslechu. Po úterním obvinění se musí 29. června dostavit i k westministerskému soudu, píše The Guardian.

Policie pro deník dále uvedla, že pracuje na identifikaci dalších lidí, kteří se měli na incidentu podílet. Vyšetřovatelé požádali o pomoc i veřejnost.

Útok odsoudila jak BBC, tak britští poslanci nebo premiér Boris Johnson. „Pronásledování Nicka Watta během jeho práce je ostudné. Média musí být schopna informovat o faktech beze strachu či z laskavosti - jsou krví naší demokracie,“ napsal Johnson na twitter.

tzr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme