U britského parlamentu by se mohla vznášet Trumpova karikatura. Londýnský starosta akci aktivistů schválil

Během návštěvy amerického prezidenta Donalda Trumpa v Londýně příští týden se zřejmě bude u tamního parlamentu vznášet nafukovací Trumpova karikatura. Akci skupiny, která se označuje za umělecké antifašistické aktivisty, povolil londýnský starosta. Informovala o tom agentura Reuters s tím, že aktivisté ještě potřebují povolení policie a správy letového provozu.

Londýn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Šestimetrová žlutooranžová figurína, které její autoři říkají Miminko Trump (Trump Baby), by se mohla v blízkosti britského parlamentu vznášet 30 metrů nad zemí 13. července ráno. V ten den bude americký prezident v Londýně na pracovní návštěvě.

Podle organizátorů starosta Sadiq Khan nejprve nechtěl akci s obřím balónem povolit. „Ale díky obrovské podpoře veřejnosti zřejmě radnice našla smysl pro humor,“ uvedl umělec, který se na tvrobě figuríny podílel, Leo Murray. Podle agentury AFP získali aktivisté pod příslušnou petici přes 10 000 podpisů.

„Starosta podporuje právo na pokojný protest, který může mít mnoho různých podob,“ řekl starostův mluvčí. Podle něj se tým z radnice setkal s organizátory a povolil jim využít k akci část náměstí u parlamentu. Mluvčí starosty ale dodal, že demonstranti ještě potřebují povolení policie a správy letového provozu.

Podle tvůrců figurína reflektuje Trumpovu povahu „rozzlobeného dítěte s křehkým egem a malýma rukama“.

Lídr UKIP Nigel Farage na twitteru uvedl, že jde o „největší urážku amerického prezidenta v historii“.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme