Londýnská olympiáda okouzlila i díky nadšeným dobrovolníkům

Představte si, že jdete na koncert nebo do kina a před vchodem vás přivítá dav nadšeně tleskajících lidí. Přitom nejste ani rocková hvězda, ani slavný sportovec. Jen si v klidu jdete za prací nebo za zábavou. Že se vám to zdá nepředstavitelné? Právě tak si mohli v uplynulých dnech připadat všichni ti, kteří navštívili právě skončené olympijské hry v Londýně.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Skupina Spice Girls během slavnostního zakočení londýnské olympiády | Zdroj: Reuters

Peter, Bob a Charlie jsou tři kluci z britské vesnice, místo bicí soupravy mají plechový kufr, v rukách kytary, co toho dost pamatují. Stojí u cesty a návštěvníkům jednoho z olympijských sportovišť jen tak pro radost zpívají. Bez natažených dlaní či klobouku.

O kousek dál stojí další nadšenci. Nadšeně vás zdraví, nabízejí pomoc bez ohledu na to, kolik je zrovna hodin a který je zrovna den, mají pořád dobrou náladu. Někteří denně dojíždí i stovky kilometrů.

Dobrovolníci, řidiči, výpravčí, dispečeři, vojáci, prodavači, pouliční nebo příležitostní zpěváci, ti všichni startovali na olympijských hrách beze jména na dresu a bez nároku na slávu, přesto právě oni udělali hry takovými, že z nich byli sportovci nadšeni.

Přehrát

00:00 / 00:00

V olympijském Londýně natáčel reportér Jaroslav Plašil

"Na všech dobrovolnících, vojácích, policistech, uklízečkách, na všech je vidět, že jsou tady rádi a že to dělají, protože chtějí. To je neskutečné, užívám si to," pochvaloval si olympijskou atmosféru v Londýně kanoista Filip Dvořák.

A když se k tomu přidá ještě dobré počasí...

"Jsem spokojená. Čekala jsem od Anglie trochu horší počasí. Jsem maximálně překvapená, jak si to načasovali. Myslím, že i organizačně to zvládli," říkala moderní pětibojařka Natálie Dianová, která opouštěla kvůli závodění v posledním dni programu olympijské sportoviště jako úplně poslední z českých reprezentantů.

Ti mohou být se svými výkony na olympijských hrách až na výjimky spokojeni. Potěšeni snad můžou být i fanoušci. Čtyři zlaté medaile, tři stříbrné a tři bronzové k tomu řadí české sportovce a Českou republiku na devatenácté místo v celkovém hodnocení států. To se také počítá.

Jaroslav Plašil, Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme