Londýnská policie v noci evakuovala kvůli úniku plynu 1450 lidí z centra metropole

V centru Londýna byly v úterý celé dopoledne kvůli úniku plynu z potrubí uzavřeny železniční nádraží Charing Cross a Waterloo East a také některé ulice. Obě nádraží už byla otevřena, informovala po poledni BBC. Z oblasti bylo už v nočních hodinách preventivně evakuováno na 1450 lidí, informovala agentura Reuters s odvoláním na požárníky.

Londýn (Aktualizováno: 15:07 23. 1. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Londýnská policie v centru metropole. Ilustrační foto. | Zdroj: Reuters

Odborníkům se podařilo únik plynu po několika hodinách opět zastavit poté, co našli jeho zdroj v potrubí v ulici Craven Street, v blízkosti známé londýnské tepny The Strand. Některá dopravní omezení a evakuace i odpoledne ještě zůstávaly v platnosti.

Experti naměřili ve vzduchu vysoké koncentrace plynu. „V poslední době už se to párkrát stalo,“ řekl mluvčí hasičů. Mnohá potrubí v britském hlavním městě jsou podle něj zastaralá a jejich výměna se uskutečňuje postupně. Plyn v úterý unikal z prasklého potrubí, které mezitím opravila plynárenská společnost Cadent.

Už ráno mluvčí britské agentuře Press Association řekl, že experti jsou na místě nehody a snaží se únik plynu izolovat. Uvedl také, že v okolí je vyšší koncentrace plynu, a proto byli v noci evakuováni lidé z místního hotelu, nočního klubu a dalších podniků. Oblast byla uzavřena.

Evakuace oblíbeného klubu podle komentářů na sociálních sítí způsobila paniku. „Doslova chaos, lidé padali na schodech,“ citoval jeden z příspěvků server deníku The Daily Mirror. „Jakmile jsme od ochranky slyšeli slovo evakuace, všichni se snažili dostat ven co nejrychleji,“ napsal další návštěvník klubu Heaven.

Místní obyvatelé a lidé z hotelu byli evakuováni do hotelu Royal Horseguards v komplexu Whitehall Court.

Nádraží Charing Cross a Waterloo East byla znovu otevřena poté, co byla uzavřena celé dopoledne, informoval brzy odpoledne železniční dopravce Southeastern. Vlaky však nebudou jezdit odhadem až do 15.00 místního času (16.00 SEČ). Jenom stanicí Charing Cross loni prošlo denně odhadem na 81 000 cestujících.

Policie nadále doporučuje řidičům a veřejnosti, aby se oblasti vyhýbali. Uzavírky způsobily přeplněnost ostatních nádraží, jako je například London Bridge, a společnost Southeastern informovala, že zavedla opatření na „kontrolu davů“.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme