Londýnská policie vyslýchá účastníky včerejší demonstrace studentů

Londýnská policie zahájila vyšetřování protestujících, kteří při včerejší demonstraci napadli vůz s princem Charlesem. Následník trůnu s manželkou vjel do davu nespokojených studentů patrně omylem. Média proto obviňují policii, že demonstraci organizačně nezvládla.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Protesty studentů v Londýně.

Protesty studentů v Londýně. | Foto: AFP

Vůz Rolls Royce se oddělil od dvou aut policejního doprovodu a řidič se pokoušel razit cestu skrz dav demonstrantů. Směřoval na divadelní představení v sousední ulici. Demonstranti vykřikovali vulgární urážky, rozbili skla vozu a jeho zadní část postříkali bílou barvou.

Princ i jeho manželka vévodkyně Camilla byli nejprve vyděšeni, ale později se vévodkyně Camilla pokusila o rozhovor s demonstranty skrz okno vozu. Oba vyvázli bez zranění a na divadelní představení se dostavili včas.

Britské noviny značně pochybují o kompetenci policie při tomto incidentu. Ministryně vnitra Tereza Mayová řekla, že chování demonstrantů nemělo nic společného s pokojným protestem.

Milan Kocourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme