Londýnské metro ochromí stávka údržbářů

Velké problémy v dopravě čekají dnes Londýn. Už včera večer zahájily desítky údržbářů stávku a dnes odpoledne se k nim připojí dalších několik tisíc. Metro přitom v britské metropoli přepraví na tři a půl miliony cestujících denně. Zaměstnanci chtějí protestem donutit vedení nejstarší podzemní dráhy světa, aby odložila své úsporné plány.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Londýnské metro | Foto: London Underground

Tisícům pracovníků londýnského metra se nelíbí záměr vedení zrušit 800 míst u pokladen - panují obavy, že to ovlivní bezpečnost provozu metra. V 17 hodin místního času zastaví práci tisíce údržbářů a v 21 hodin se ke stávkujícím připojí strojvůdci, výhybkáři a zaměstnanci ve stanicích.

Starosta Londýna Boris Johnson označil stávky za politicky motivované a přimlouvá se za alternativní způsoby přepravy. Očekává se, že mnoho uživatelů metra dnes pojede do práce na kolech, aby se večer dostali domů.

Vedení metra hodlá navzdory stávce provozovat co nejvíc souprav. Bude nasazena dodatečná stovka autobusů a k dispozici má být mnohem více taxíků.

Milan Kocourek, Katka Brezovská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme