Londýnské metro ochromí stávka zaměstnanců. Do ulic musí víc autobusů

V neděli večer vstoupila část zaměstnanců londýnského metra do stávky, která ochromí prakticky celou síť podzemní dráhy. Dopravní podnik Londýna posílil autobusové spoje a do ulic vyslal dopravní koordinátory.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Stávka zaměstnanců londýnského metra | Zdroj: Reuters

Cestující musí počítat se značnými komplikacemi. Začátek protestu byl stanoven na 18 hodin místního času a podle BBC některé stanice ukončily provoz už dříve. Transport of London, která metro provozuje, očekává obnovení normálního provozu v úterý ráno.

Služby jsou velmi omezené. Klíčové stanice jako například Victoria, King’s Cross, Waterloo nebo London Bridge budou bez vlaků.

Stávku svolaly dva odborové svazy poté, co selhala jednání o počtech pracovníků ve stanicích kvůli plánům na uzavírku některých staničních přepážek s prodejem lístků.

Sadiq Khan, starosta Londýna, označil stávku za zbytečnou a i přes poslední neúspěšné jednání, které mělo stávku zastavit, nařídil pokračovat v rozhovorech. Odboráři tvrdí, že záměr podniku uzavřít některé prodejny lístků představuje bezpečnostní riziko pro cestující.

Stávka zaměstnanců londýnského metra | Foto: Reuters

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme