Londýnské metro ve stávce

Odhadovaných 6 milionů uživatelů londýnské podzemní dráhy dnes muselo volit jiný způsob dopravy do práce. Zaměstnanci metra totiž stávkují. Čtyřiadvacetihodinová stávka členů dvou odborových svazů pracujících v londýnském metru začala vlastně už včera ve 20 hodin a oficiálně skončí dnes v 8 večer. Nicméně mluvčí ředitelství podzemní dráhy varují, že normální provoz metra bude obnoven až zítra ráno.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

obyvatelé Londýna | Foto: ČTK/AP

Média radila pracujícím, aby pokud možno zůstali doma. Stávku vyhlásily svazy poté, co ředitelství zavedlo 3procentní zvýšení mezd i přes protesty odborů. Předáci odborů tvrdí, že ředitelství odmítlo postoupit tento spor arbitráži, zatímco ředitelství tvrdí, že na zvýšení mezd nemá peníze. A tak pracující ráno zacpávali přístupové trasy do Londýna svými vozy. Londýnské autobusy jezdily přeplněné, takže mnozí pracující museli vážit cestu do práce pěšky. Kolik jich opravdu zůstalo doma, zatím není známo.

Markéta Kaclová, Milan Kocourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme