Londýnskou olympiádu dál trápí tisíce prázdných míst v hledištích

Nikoli doprava, ale nakládání se vstupenkami dělají největší starosti pořadatelům londýnské olympiády. Už druhý den po sobě zůstaly i na těch nejatraktivnějších sportech včetně tenisu a plavání celé nevyužité sektory. Hlediště tak pomáhají naplňovat například vojáci. Pořadatelé však dnes uvolnili do prodeje další 3 tisíce lístků.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tribuna na olympijském stadionu. Ilustrační foto

Tribuna na olympijském stadionu. Ilustrační foto | Zdroj: Reuters

Předseda organizačního výboru her Sebastian Coe pyšně hlásil, že sportoviště byla naplněná až po střechu. Záběry televizních kamer a fotografů ale mluvily jinou řečí. Daily Telegraph spočítal, že prázdných zůstalo jen během neděle 12 tisíc sedadel.

Rozzlobení jsou mimo jiné olympionici, kteří marně žádali o lístky pro své rodinné příslušníky. Ti je pak neviděli soutěžit. Opozice mluví o blamáži a porušení slibu ze strany Sebastiana Coea.

Politování nad celou situací vyjádřil i britský premiér David Cameron. "Prázdné sedačky jsou zklamáním, ale není to nic výjimečného,“ řekl s ohledem na předchozí olympijské zkušenosti.

Přehrát

00:00 / 00:00

Olympijský deník zpravodaje Českého rozhlasu v Londýně Jiřího Hoška o neobsazených místech na olympiádě v Odpoledním Radiožurnálu

Britská vláda, potažmo pořadatelé, dali trochu „hlavu na špalek“ už před olympijskými hrami, že něco takového se v Londýně nestane.

Pořadatelé tvrdí, že volná místa byla většinou rezervovaná pro členy národních delegací, sportovních federací, samotné sportovce a novináře. Organizační výbor uvolnil do prodeje 3000 vstupenek, včetně 600 na sportovní gymnastiku. Další lístky vrácené národními olympijskými výbory mají následovat.

Na prázdná místa teď usedají většinou vojáci, ale taky studenti a učitelé. Řada nejspíš přijde i na britské policisty a jejich rodiny.

Strkanice na střelnici

Na olympijské střelnici byla dnes strkanice a došlo i na ruční výměnu názorů mezi asi osmdesátkou příslušníků většinou indické delegace, která se chtěla jít podívat na výkon svého favorita, s pořadatelem.

Indičtí delegáti mají obecnou olympijskou akreditaci, ale mohli zaujmout místa v sektoru, kde platí pravidlo „kdo dřív přijde, ten dřív mele“.

Protože přišli příliš pozdě, místa zaujaly už jiné národní svazy, a oni museli čekat na diváky, kteří své sedačky případně opustili.

Jiří Hošek, Michaela van Erne, Eva Presová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme