Londýnským starostou bude konzervativec Johnson

Porážka britských labouristů v místních volbách je zpečetěna: starostou Londýna bude Boris Johnson, konzervativní poslanec parlamentu. Ten porazil dlouholetého šéfa radnice, labouristu Kena Livingstona.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Boris Johnson | Zdroj: ČTK

Po osmi letech starostenství Kena Livingstona začíná v Londýně éra Borise Johnsona. Sčítání hlasů trvalo od půl deváté ráno téměř do půlnoci - o čtyři hodiny víc, než činil původní odhad. Důvodem byl rekordní počet odevzdaných hlasů, téměř dva a půl milionu.

Výsledek byl považován za natolik jistý, že sázkové kanceláře začaly vyplácet předem výhry těm, kdo tipovali Johnsona jako favorita. Zasvěcení pozorovatelé vysvětlují porážku dosavadního starosty tím, že porušil dva vlastní sliby - jednak že nebude kandidovat potřetí, jednak že nezvýší mýtné uvalované na motorová vozidla vjíždějící do centra Londýna. Pro Borise Johnsona hlasovali hlavně mladí lidé.

Milan Kocourek, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme